Ceník a neb "co a za kolik" ?

Při tvorbě elektronického e-kurzu je otázka na cenu vždy ta nejsložitější. Cena může být nízká ale i hodně vysoká a je to závislé na tom, co má e-kurz obsahovat a jaké služby bude nabízet. 

Za kolik nám vyrobíte elektronický kurz?

Takovýto dotaz nám často přijde elektronickou poštou. Podrobnější informace - alespoň o počtu stránek, obrázků, animacích, simulacích apod. chybí. Pro tento případ zde máme tuto odpověď:

  1. Kurzy převádíme z textu do podoby e-kurzu za 200,- 400,- Kč za stránku.
  2. Ke kurzu je potřeba vždy udělat ergonometrii (ovládání) – pokud je to sada 9 kurzu, tak se většinou dělá jen jednou – podle složitosti cca 2 – 5 000,- Kč jednorázově
  3. Je potřeba udělat grafiku, která se „nasadí“ na ergonometrii – cenu dáváme zvlášť – můžete využít vlastního grafika, který dělá grafiku na celý projekt … u nás 2- 5 000,- Kč
  4. Pak je otázka textu – zda je již připraven do podoby vhodné pro e-kurz, pokud bychom ho upravovali – cena 350 – 500,- Kč /hodina
  5. Jsme schopni zajistit korekturu textu, ale předpokládáme, že máte vlastní … ale vzpomínám to, protože se na hodně zapomíná.

Pokud si tedy vezmeme vzorové zadání:

Prosím o sdělení ceny za vytvoření 9 e-learningových kurzů. Půjde o převod strukturovaného textu z formátu doc, cca 30 stran textu, včetně obrázků. Zdroj může obsahovat rovněž video, animace, zvukový soubor. Kurzy by měly být vytvořeny vždy do 1 měsíce od dodání podkladů.

Může být odpověď takováto:

  1. Varianta – všechno je optimálně připravené, neděláme grafiku ani úpravy obrázků a textů. Cena jednoho kurzu o 30 stranách – 9.000 Kč. To je ale spíše „akademická“ cena ….
  2. Varianta – reálná všechno projde nějakou úpravou. Cena jednoho kurzu – 15.000 – 20.000,- Kč. Zde věřím na tu cenu 15.000,- Kč Pokud máte 9 podobných kurzů tak bychom se mohli dostávat s cenou i kolem 100.000,- Kč na všechno.